Projekt spółki PGE EJ1

Od ponad 5lat podejmowane są w Polsce działania, zarówno po stronie administracji rządowej, jak również przez PGE Polska Grupa Energetyczna SA, których głównym założeniem jest rozwój polskiej energetyki jądrowej.

PGE EJ 1
Opracowanie: PGE EJ 1
Zaczerpnięte z: http://www.pgeej1.pl/

Realizowane projekty są wynikiem gruntownych badań oraz mają na względzie obecne trendy europejskiej polityki energetycznej, i jednocześnie wynikające z niej ograniczenia związane z wymogami ochrony środowiska. Jednym z najbardziej rozwojowych/pożądanych źródeł energii jest energetyka jądrowa, bowiem oprócz braku uwalniania CO2 zapewnia również uniezależnienie od tradycyjnych kierunków uzyskiwania surowców energetycznych.

Rola PGE w projekcie
Kluczowym momentem tych działań było podjęcie przez Rząd Polski uchwały z dnia 13 stycznia 2009 r., odnoszącej się do działań prowadzonych na rzecz wsparcia energetyki jądrowej na terenie Polski. Na mocy tych zapisów rząd zobowiązał Ministra Skarbu do zagwarantowania współpracy PGE Polska Grupa Energetyczna SA z Pełnomocnikiem Rządu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej w zaprojektowaniu i implementacji Programu polskiej energetyki jądrowej.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy ogrodzenia z profili zamkniętych tego wpisu zapraszamy do następnego tekstu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. W nim odejdą wszystkie Twe rozterki.

Podobne zapisy o roli PGE w programie zawiera Rozporządzenie Rady Ministrów z 12 maja 2009 roku, powołujące Pełnomocnika Rządu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej.

O przekazaniu PGE misji rozwoju energetyki jądrowej w Polsce zdecydowało doświadczenie we wdrożeniu rozległych programów inwestycyjnych a także stabilna pozycja ekonomiczna i potencjał finansowy Grupy Kapitałowej PGE.

Elektrownia jądrowa w Polsce
Podejmowane projekty PGE w obszarze rozwoju energetyki jądrowej zakładają powstanie 2 elektrowni jądrowych o mocy około 3 tys. MW każda.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość wiadomości na ten temat, to spójrz na opublikowany tutaj wpis a znajdziesz pokrewne interesujące informacje.

Przyjęty plan zakłada, że pierwszy blok ma powstać do końca 2020 roku.

***
Pełna wersja artykułu dostępna jest pod adresem Projekt energetyki jądrowej w GK PGE.
Zaczerpnięte z: PGE EJ 1
20/08/19, 07:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.