Jak sprzedać lokal firmy i uniknąć podatku?

Chcąc sprzedać nieruchomość używana do działalności gospodarczej, należy oszacować jej wartość. Sprzedaż nieruchomości używanych dla po trzeb firm należących do osób fizycznych jest opodatkowana inaczej niż przychody z działalności gospodarczej.

Osoby fizyczne – przedsiębiorcy, używają w swej działalności rozmaitych składek majątkowych.
W poczet ich majątku wchodzą auta, maszyny i nieruchomości. Częstym przypadkiem jest prowadzenia przez podatnika np. warsztatu samochodowego w budynku użytkowym. Jeśli nadejdzie czas, w którym przedsiębiorca zechce sprzedać taką nieruchomość, zaistnieje pytanie jak opodatkować dochód z takiej transakcji, albo – jak go uniknąć?

Aby to zrobić, należy wykorzystać ulgi. Przykładowo – dwuletnią ulgę, polegającą na zwolnieniu dochodu ze sprzedaży pod warunkiem, że płatnik przeznaczy ten dochód na inne cele mieszkaniowe. Ma na to dwa lata. Podatek nie obowiązuje również, jeśli podatnik sprzeda mieszkanie używane na potrzeby firmy przez min.

Czy pragniesz, przeczytać kolejne informacje? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz i zobacz w artykule (www.inito.pl/uslugi-ksiegowe/) więcej danych. One zapewne też Cię zainteresują.

5 lat.

Artykuł powstał we współpracy z - jednoosobowa działalność gospodarcza. raty (zobacz poszerzone informacje pod linkiem)
Zaczerpnięte z: ifirma.pl
21/05/20, 07:38:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.