Jak uczynić dużo, nie czyniąc właściwie najmniejszego wysiłku czyli przekaż jeden procent podatku na organizację pożytku publicznego

Od czasu do czasu właściwie każdy z nas pragnie zrobić coś pożytecznego dla innych ludzi. Zazwyczaj o potrzebujących myślimy w szczególności w święta Bożego Narodzenia, które są praktycznie dla każdego Polaka oznaką czasu spędzonego z najbliższymi oraz pomocy innym. O biednych osobach myślimy także wtedy, kiedy zaczyna się zima - zdajemy sobie bowiem znakomicie sprawę z tego, jak wiele ludzi nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich dotkliwa.


finanse
Opracowanie: Chris Potter
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Okazuje się jednakże, że możemy zrobić coś pożytecznego także w inne części roku - powinieneś zwracać na to uwagę zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy aby pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują. Jeśli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel, możesz wówczas bardzo komuś pomóc, nie czyniąc właściwie żadnego wysiłku.


Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś wyjątkowy cel? Wystarczy, iż podczas dorocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli po prostu wypełniania PIT-a) wpiszesz w odpowiednią rubrykę numer KRS organizacji, której chcesz pomóc ( i rozlicz PIT).

Jeśli czytasz prezentowany artykuł, to znaczy, że bardzo Cię zafascynował. Skoro tak, to przejrzyj (http://pap.pl/mediaroom/839759,gdy-nie-radzisz-sobie-z-windykatorem.html), że inne serwisy także zawierają istotne informacje.

Co istotne - to w ogóle nic Cię nie kosztuje. Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a tylko przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomagać albo po prostu dać symboliczny wyraz swojego poparcia dla danej instytucji, bez wątpienia nie ma lepszego sposobu.

Pamiętaj jednakże, że możesz wesprzeć wyłącznie te organizacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Jeśli nie jesteś pewien, czy dana instytucja posiada taki status, wówczas możesz to szybko sprawdzić w internecie - wystarczy przejrzeć bazę OPP, a na pewno znajdziesz tam swoją
finanse
Opracowanie: http://sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
organizację - . Każda z nich ma własny numer KRS, który trzeba wpisać w zeznaniu podatkowym żeby pieniądze trafiły we właściwe ręce.

Zazwyczaj organizacje, na rzecz których można przekazywać jeden procent swojego podatku, mają zamieszczone o tym wiadomości na swoich witrynach internetowych.

To niewątpliwie bardzo interesująca tematyka, zatem jeżeli masz zamiar ją poznać bardziej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w tekście (http://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw-samochodu.html).

Zastanów się, komu chcesz pomóc tego roku - co roku przecież możesz wspierać inną organizację. Wydaje się, że jeden procent to niewiele, jeśli jednak każdy z nas przekaże na daną instytucję nawet kilka złotych, zdecydowanie uzbiera się z tego całkiem spora kwota. Dzięki temu możesz wesprzeć potrzebujących - to przecież tak nieduży wysiłek.
21/06/09, 08:46:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.