Interesujące wskazówki o bankowości dla firm

Zarówno średnie, duże jak i małe firmy wymagają odpowiednich kont w banku. Oferta dla biznesmenów jest różna od tej, którą proponuje się jednostkom indywidualnym. Jako że na kontach firmowych obraca się znacznie większą gotówką, banki w celu przyciągnięcia klienta proponują mu komplet atrakcji oraz niekiedy gratisy w formie gadżetów elektronicznych – przykładowo szeroko wykorzystywanych modeli tabletów. Tego typu oferty przede wszystkim dają opcję posiadania dużej liczby różnych subkont, których granice ustala sam użytkownik. Daje to opcję łatwego śledzenia środków finansowych w obrębie przedsiębiorstwa, co jest niezwykle ważne dla średnich i większych przedsiębiorstw.

bankonoty i monety
Opracowanie: Butz.2013
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Korzyści od banków
Większa część banków udostępniając przedsiębiorcy konto dla firmy , dba o to aby jego obsługa była jak najtańsza. Niejednokrotnie bywa więc tak, że posiadanie rachunku jest stuprocentowo bezpłatne, a bank wymaga opłat wyłącznie za kartę debetową, o ile nie zostaną spełnione określone warunki (np. transakcje kartą na ustaloną kwotę), oraz w niektórych przypadkach za przelewy. Banki zazwyczaj proponują bezpłatne przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego, tak żeby bez tworzenia dodatkowych kosztów można było odprowadzać ubezpieczenie dla pracowników, jak również rozliczać się na bieżąco z podatku od towarów i usług. Zdarza się także, że konto jest powiązane z innego rodzaju usługami, pozwalającymi na prowadzenie księgowości czy wystawianie rachunków.

Przelewy w kraju i za granicą
Na kontach firmowych przeprowadza się bardzo wiele operacji gotówkowych – od tych łączących się z zakupami klientów, po wypłaty dla Zatrudnionych ludzi. Warto więc wybrać właściwy rachunek kontrolując koszty przelewów, może się bowiem okazać że będzie to podstawowy koszt prowadzenia konta. Trzeba się także przyjrzeć cenom przelewów zagranicznych, głównie wewnątrz Unii Europejskiej. Jakiś czas temu kraje członkowskie Unii podpisały specjalny dokument umożliwiający przedsiębiorstwom prowadzenie błyskawicznych transakcji bezgotówkowych w Euro. Tego rodzaju transakcja jest znana jako „przelew Sepa” (więcej info tu: ). Jest to usługa za jaką banki pobierają opłatę, dlatego wybierając ofertę powinno się sprawdzić jednorazowy koszt takiej transakcji.
18/06/22, 14:28:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.