Pomocne informacje o bankowości dla firm

Zarówno średnie, duże jak i najmniejsze przedsiębiorstwa wymagają określonych kont w banku. Oferta dla przedsiębiorców różni się od tej, którą proponuje się jednostkom indywidualnym. Jako że na kontach firmowych obraca się dużo większymi kwotami, banki dla zwabienia klienta oferują mu zestaw atrakcji oraz opcjonalnie gratisy w formie gadżetów elektronicznych – np. popularnych modeli tabletów. Takie oferty przede wszystkim dają możliwość prowadzenia dużej liczby rozmaitych subkont, których granice ustala sam klient. Daje to opcję nieskomplikowanego obserwowania gotówki w ramach firmy, co jest bardzo ważne dla średnich i największych firm.
bankonoty i monety
By: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Korzyści od banków Większość banków oferując przedsiębiorcy konto dla firmy (odnośnik do bgz.pl), dba o to aby jego obsługa kosztowała jak najmniej. Nierzadko bywa więc tak, że prowadzenie rachunku jest całkowicie bezpłatne, a bank pobiera opłaty jedynie za kartę debetową, jeśli nie zostaną spełnione określone czynności (np. transakcje bezgotówkowe na odpowiednią kwotę), oraz w niektórych przypadkach za przelewy. Banki zwykle proponują darmowe przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego, tak żeby bez ponoszenia dodatkowych kosztów można było opłacać ubezpieczenie dla pracowników, jak również rozliczać się stale z podatku od towarów i usług. Zdarza się również, że rachunek jest powiązany z innymi usługami, umożliwiającymi prowadzenie księgowości czy wystawianie rachunków.


Następne artykuły

Opłaca się oddać obsługę księgową firmie z zewnątrz. To obiecuje bez wątpienia znacznie więcej korzyści

Dokumenty
By: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą, zdają sobie sprawę, że należy zajmować się sprawami księgowymi. Bez względu na typ rozliczenia z podatkiem, własnoręcznie prowadzenie księgowości potrzebuje znajomości praw, które z reguły bardzo często ulegają zmianie.

Przelewy w kraju i za granicą
Na kontach przedsiębiorstwa dokonuje się bardzo wiele transakcji pieniężnych – od tych związanych z zamówieniami od klientów, po pensje dla pracowników. Warto więc zdecydować się na właściwe konto kontrolując koszty transakcji, może bowiem wyjść na jaw że będzie to główny koszt prowadzenia konta. Trzeba się także przyjrzeć cenom transakcji międzynarodowych, głównie wewnątrz Unii Europejskiej. Jakiś czas temu państwa członkowskie Unii sporządziły specjalny dokument umożliwiający przedsiębiorstwom dokonywanie błyskawicznych transakcji bezgotówkowych w Euro. Tego rodzaju transakcja jest znana jako „przelew Sepa” (więcej info w tym miejscu: link do bgz.pl). Jest to usługa za jaką banki pobierają opłatę, więc zapoznając się z ofertą należy sprawdzić jednorazową cenę takiej transakcji.
14/02/12, 15:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.