Dopłaty z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej

Każdy debiutujący biznesmen zamyślający założenie własnej firmy starać może się o dofinansowania z urzędu pracy, które są formą walki z bezrobociem.


Olbrzymim plusem takiej dotacji jest to, że jest ona bezzwrotna.
Dodatkowo przyszły przedsiębiorca już po pozytywnej decyzji dostaje dotacje właściwie dosyć szybko i jest ona wypłacana "z góry" - bez konieczności ponoszenia uprzednich wydatków z prywatnej kieszeni. Jednakże przed zgłoszeniem się po dopłatę do urzędu pracy należy spełnić kilka warunków - właśnie o nich piszemy w dalszej części tego artykułu.


inwestycja
Opracowanie: Terry Madeley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Warunki pozyskania dopłaty to: posiadanie statusu osoby bezrobotnej, co pozyskuje się po zarejestrowaniu w Powiatowym Urzędzie Pracy. Bezrobotny starający się o dotacje z urzędu pracy nie powinien być żakiem uczelni dziennych. Może z kolei podjąć studia zaoczne. Trzeba wypełnić wniosek.

Aby którekolwiek omówienie było uznane za warte zainteresowania, powinno zawierać rzeczową treść. Jeśli chciałbyś ją zdobyć, kliknij tutaj i zdobądź cenne informacje.

Na ogół cała procedura trwa powyżej miesiąc (czasem dłużej, do paru miesięcy), w zależności od sprawności danego urzędu pracy. Analizuje się formalne i merytoryczne wypełnienie podania, kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy, jego doświadczenie zawodowe jak też ocenia się planowaną działalność. Ważne jest spełnienie wymogów sprecyzowanych w regulaminie udostępnianym przez dany urząd pracy. Rozpatrywanie podań przez urząd trwa blisko miesiąc. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku trzeba poczekać kolejny tydzień na sygnowanie umowy z konkretnym urzędem oraz poręczycielami.
Dopiero po podpisaniu owej umowy przez strony, pieniądze w przeciągu kilku dni trafiają na rachunek osoby, która złożyła uprzednio podanie o dotację. W czasie wskazanym w umowie należy otworzyć działalność gospodarczą.
20/06/21, 08:04:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.