Dopłaty z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej

Każdy debiutujący biznesmen zamyślający założenie własnej firmy starać może się o dofinansowania z urzędu pracy, które są formą walki z bezrobociem.


Olbrzymim plusem takiej dotacji jest to, że jest ona bezzwrotna.


Dodatkowo przyszły przedsiębiorca już po pozytywnej decyzji dostaje dotacje właściwie dosyć szybko i jest ona wypłacana "z góry" - bez konieczności ponoszenia uprzednich wydatków z prywatnej kieszeni. Jednakże przed zgłoszeniem się po dopłatę do urzędu pracy należy spełnić kilka warunków - właśnie o nich piszemy w dalszej części tego artykułu.


Następne artykuły

Leasing pracowniczy jako pożyczenie pracowników

leasing pracowników
Opracowanie: Michael Pollak
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Leasing pracowniczy to pożyczenie pracowników zatrudnionych na stałe w drugiej firmie. Aby można było mówić o leasingu pracowniczym, powinno dojść do zawarcia porozumienia między dwoma pracodawcami, macierzystym i wypożyczającym, w jakim ustalany jest okres trwania urlopu bezpłatnego pracującego, jego pozycji i typ realizowanej pracy.


inwestycja
Opracowanie: Terry Madeley
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Warunki pozyskania dopłaty to: posiadanie statusu osoby bezrobotnej, co pozyskuje się po zarejestrowaniu w Powiatowym Urzędzie Pracy. Bezrobotny starający się o dotacje z urzędu pracy nie powinien być żakiem uczelni dziennych. Może z kolei podjąć studia zaoczne. Trzeba wypełnić wniosek.zdobądź cenne informacje (zobacz https://www.eena.pl/logistyka-oferty-pracy.html)Na ogół cała procedura trwa powyżej miesiąc (czasem dłużej, do paru miesięcy), w zależności od sprawności danego urzędu pracy. Analizuje się formalne i merytoryczne wypełnienie podania, kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy, jego doświadczenie zawodowe jak też ocenia się planowaną działalność. Ważne jest spełnienie wymogów sprecyzowanych w regulaminie udostępnianym przez dany urząd pracy.

Jeżeli poszukujesz fascynujących danych na omawiany temat, to starannie sprawdź oryginalny serwis, który ma warte uwagi informacje.

Rozpatrywanie podań przez urząd trwa blisko miesiąc. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku trzeba poczekać kolejny tydzień na sygnowanie umowy z konkretnym urzędem oraz poręczycielami.


Dopiero po podpisaniu owej umowy przez strony, pieniądze w przeciągu kilku dni trafiają na rachunek osoby, która złożyła uprzednio podanie o dotację. W czasie wskazanym w umowie należy otworzyć działalność gospodarczą.
22/07/12, 12:53:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.