Jakim sposobem odzyskać podatek z Anglii?

Wbrew pozorom brytyjski taxman myli się niemal tak często jak polska skarbówka i zdarza się, iż chętnie zabiera nam zbyt dużo podatku.


Co w takiej sytuacji musimy zrobić? Oczywiście wystąpić o zwrot podatku z Anglii.
Jeżeli dane przesłane w zgłoszeniu będą prawdziwe i urząd podatkowy zda sobie sprawę, że popełnił pomyłkę oraz zabrał nam zbyt wiele pieniędzy, wówczas na nasze konto szybko wpłynie nielegalnie pobrana suma. Zdarza się, iż jest to parędziesiąt albo kilkaset funtów, także gra jest warta świeczki.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to sprawdź informacje (https://www.traple.pl/2019/10/18/analiza-potrzeb-i-wymagan-w-nowym-pzp-zbedny-formalizm-czy-nowy-przydatny-instrument/), które także są na opisywany temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Jeżeli pragniemy odzyskać nadpłacony podatek za przeszłe lata, powinniśmy sprawdzić jak dużo pieniążków zarobiliśmy jak też jak wiele podatku zapłaciliśmy. Informacje te zamieszczone są w dokumentach P60, jakie odbieramy od chlebodawcy po upływie każdego roku . Kiedy zmienialiśmy pracę w przeciągu roku, to powinniśmy dostać od chlebodawcy dokument P45 i uwzględnić dane z niego przy przeprowadzaniu wyliczeń.


egzamin
Opracowanie: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zaopatrzeni w ową wiedzę, wejdźmy na stronę HMRC, wpisujemy informacje do kalkulatora . Na górze dokumentu podkreślamy rok podatkowy, następnie wpisujemy ogólną sumę, którą wypracowaliśmy jak też sumę odprowadzonego podatku. Pozostałe rubryki tyczą się podatków z wkładów bankowych i lokat i pozostałych odsetek, za jakie nie uiściliśmy podatku. Gdy nie znamy tych danych, niczego nie musimy wpisywać.

Masz ochotę przejrzeć kilka następnych naszych tekstów? Fantastycznie! chcemy zatem donieść, że jesteśmy na stronie - wyszukasz nas w tym linku.

Następnie klikamy w odnośnik Calculate na dole strony i kalkulator pokaże czy należy się nam zwrot podatku czy też nie.
Bez względu na wynik, warto kliknąć w następny odsyłacz „Show summary of calculation” oraz zaznajomić się ze szczegółowymi danymi. Jeżeli jednak należy nam się zwrot nadpłaconego podatku, wówczas warto wydrukować to zestawienie po czym dodać do korespondencji wysłanej do urzędu.
21/06/29, 11:48:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.