Łatwe założenie własnej firmy

Jeżeli praca na etacie jest dla pracującego pewnym ograniczeniem, a tłumaczenie się bossowi z jakiejkolwiek podejmowanej decyzji jest uciążliwe, dobrym rozstrzygnięciem jest swój biznes. Założenie własnej firmy powiększa szanse na większe dochody.
Właściciel firmy jest sam dla siebie dyrektorem, sam wytycza zakresy działania i ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Zakładanie firmy nie jest trudne, lecz trzeba zrealizować kilka czynności, odwiedzać kilka miejsc i to w dobranej kolejności. Rozpoczynamy od zapełnienia blankietu CEIDG. Rejestracja do ewidencji jest zarazem podaniem o nadanie numeru REGON, przyznanie, lub wskazanie numeru NIP i dobór postaci opodatkowania, również zameldowaniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie zgłasza się również wszystkie zmiany z obrębu przekazywanych informacji.

Jeżeli opisywany tekst okazał się dla Ciebie wartościowy, nie wahaj się i zobacz szczegóły tutaj bdo kto nie musi - zobaczysz jeszcze bardziej precyzyjne dane.

W blankiecie należy podać rodzaj czynionej działalności według wykazu PDK.


mieszkanie - wystrój


Główną korzyścią własnej firmy jest realizacja swobody. Przedsiębiorca może sam rozstrzygać o sobie, jednak również ponosi całkowitą odpowiedzialność za podjęte postanowienia. Jest także beneficjentem każdych właściwych rozstrzygnięć, natomiast powinien liczyć się z goryczą niepowodzeń. Sam rozstrzyga, o której wstaje i do której pracuje. Zdarza się, że nieraz w ogóle nie położy się spać, ale zawsze to będzie jedynie jego postanowienie.
Rozstrzygnięcia w zakresie źródła przychodu winna poprzedzić dokładna analiza dochodów, kosztów, wielkości składek odprowadzanych do ZUS. Następstwem tego powinno być porównanie uposażenia netto z pracy i przychodu netto z aktywności.
20/06/10, 08:26:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.