Rozliczenie PIT, a materia 1% podatku - co powinniśmy mieć na uwadze?

Każdy podatnik może przekazać swój 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. PIT jest obowiązkowym rozliczeniem podatku dla każdego Polaka otrzymującego dochody w danym roku podatkowym. Możemy się rozliczyć do końca kwietnia roku następnego.


podatnik
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Każdy podatnik może przeznaczyć 1% podatku na określoną organizacjęJeśli tego nie zrobimy, środki dostanie Skarb Państwa. Nie są to duże kwoty, natomiast wszelkiego rodzaju organizacje czy fundacje często utrzymują się z tego jednego procentu. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy - moja strona internetowa.

Jak wyszukać organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wstukać hasło "1% podatku lista" w wyszukiwarkę internetową. Wśród rezultatów dla formuły "1% podatku lista" z pojawi się strona internetowe Na tej stronie co roku publikowany jest przez Ministerstwo Finansów wykaz organizacji uprawnionych do tego jednego procenta. Na wymienionej witrynie możemy sprawdzić, czy dana organizacja funkcjonuje, a także możemy odnaleźć jej KRS.

Gdy uznasz, że umieszczone w tym tekście informacje są warte uwagi, zobacz jeszcze szczegóły tutaj (http://mangata.com.pl/centrum-prasowe/). Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie wesprzeć ją, ją wpisując w PIT jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej ludzi je wspomoże, tym wyższa kwota do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć uznanie innych.


rozliczenie PITu
Opracowanie: David Mulder
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że tego rodzaju organizacji jest sporo i dotarcie do potencjalnego odbiorcy i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne.

To bez wątpienia bardzo interesująca tematyka, więc jeżeli chcesz ją przeanalizować bardziej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w linku (science2business.edu.pl/blogi/).

Jednak jest o co walczyć. Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest cały czas uaktualniana, by nie zaistniała sytuacja, że środki zostaną przekazane na fundację, która zakończyła działalność. Ministerstwo Finansów daje wgląd zarówno do świeżych informacji, jak i archiwum. Powinno się wspomnieć, że informacje widniejące na stronie są rzetelne, sprawdzone i jawne. Warto przekazywać swój jeden procent dla tych, którzy go potrzebują, często w znacznym stopniu dzięki niemu mogą oni godnie żyć.
20/06/21, 07:36:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.