Pozostałe oferty bankowe

Większość klientów banków korzysta jedynie z opcji posiadania rachunku, wpłacenia pieniędzy na lokatę czy wzięcia kredytu. Banki są jednak instytucjami, których oferta jest o wiele szersza. Oferta tych instytucji dzieli się na tą przeznaczoną dla klientów indywidualnych (w tej grupie wydzielono jeszcze osoby zamożne, dla których tworzona jest oddzielna oferta) oraz na tą skierowaną do spółek i przedsiębiorstw. Oprócz rzecz jasna posiadania rachunku, banki udostępniają szereg innych opcji ulokowania kapitału na ich kontach. Środki klientów są bankom konieczne do wykonywania usług – dawania pożyczek i kredytów, zatem każdy pieniądz w kasie instytucji jest wart o wiele więcej, niż by wynikało z jego nominału.

symbol zatrzymania pieniędzy
Opracowanie: The JH Photography
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Domy maklerskie
Banki prowadzą niejednokrotnie swoje domy maklerskie. Z tego rodzaju instytucji korzystają klienci, którzy chcą żeby ktoś obracał ich gotówka na giełdzie papierów wartościowych. Jest to ryzykowna inwestycja, wymagająca dużego doświadczenia i obeznaniu w sprawach rynku, dlatego wielu ludzi podejmuje decyzję o skorzystaniu z usług maklera. W obowiązki maklera wpisuje się kupno i sprzedaż akcji, rozliczanie transakcji (rozliczenie transakcji) i informowanie klienta o stanie jego obecnego kapitału. Z tego rodzaju domów maklerskich korzystają również same banki, które niewielką część własnego dochodu przeznaczają na takie ryzykowne inwestycje. Z tej przyczyny bankom zależy na tym, żeby zatrudniać dobrych maklerów
.

Przedsiębiorstwa źródłem gotówki
Niezwykle bogatym segmentem działalności banków jest ta przeznaczona dla firm. Oferta dalej sprawdź przykłady lokat bankowych jest bardzo rozległa: pozwala na umieszczanie środków w różnych walutach, negocjowanie oprocentowania i dużo innych. Firmy mogą też wybierać wśród rozległej palety pożyczek i kredytów. Są tam przykładowo pożyczki na działalność bieżącą, pożyczki na cele inwestycyjne a także kredyty hipoteczne (więcej na Konta dla właścicieli przedsiębiorstw także są znacznie bardziej rozbudowane, niż te dla pojedynczych klientów. Instytucje mają też wiele usług dotyczących księgowości – od prostych programów do analizy wydatków, po programy pozwalające drukować faktury vat i inne potrzebne klientowi dokumenty.
18/07/31, 07:10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.