Kilka przykładowych informacji na temat wzorów dokumentów, które się przekazuje klientom i do urzędów.

Prowadząc firmę należy zadbać także o rzeczy księgowe, a jeśli będzie się zatrudniać jakiś ludzi to także kadrowe. Rozwiązań tu jest parę, jeżeli miesięcznie dokumentów jest niewiele, to często może się tym zająć sam właściciel.


Często stosowaną opcją
dokumenty w firmie
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
będzie również wynajęcie biura rachunkowego, jakie zajmie się rozliczeniami wszystkiego i będzie składać deklaracje w urzędach. Można też kogoś zatrudnić do działu księgowego i wszystkim się zajmować u siebie, przy dużych firmach jest to najczęściej spotykana opcja. Jednak bez względu na to, jakim sposobem prowadzone będą kadry albo księgowość, to do przygotowania i wypełnienia będzie sporo najróżniejszych formularzy i druków. Pewna ich część ma ustaloną z góry postać, dostarczoną przez urzędników, i trzeba używać tylko nich. Dotyczy to na przykład wszystkich dokumentów jakie się składa do urzędu skarbowego, czy będzie to nip 2 formularz, czy VAT czy też pit, to każdy miał będzie odgórnie narzuconą formę i ona będzie obowiązywała wszystkich podatników. Więcej szczegółów - wFirma. Zupełnie inaczej sytuacja będzie wyglądać przy dokumentach wystawianych kontrahentom czy też używanym wewnątrz firmy. Tu zasady będą takie, że dokumenty te powinny zawierać konieczne informacje, natomiast ich układ i dodatkowa treść mogą mieć większą dowolność.


I tak na przykład faktura zaliczkowa będzie musiała posiadać dane klienta,
podatki
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
na którego się ją wystawia, datę wystawienia oraz informację, na co zaliczkę wpłacono. Pomocna strona: faktura zaliczkowa. Ale poza tym można wydrukować na niej logo firmy czy też informacje uzupełniające, co do tego nie ma większego ograniczenia. Analogicznie będzie jeśli chodzi o druki kadrowe. Typowy wniosek o urlop druk (więcej: druk wniosku o urlop) będzie zawierał dane personalne pracownika, termin urlopu i niezbędne podpisy. Jeśli jednak jakaś firma będzie chciała opracować coś własnego, to oczywiście będzie mogła wprowadzić własną formę, i stosować ją w wewnętrznej ewidencji. Nie ma tu jakiś wielkich ograniczeń, ważne jest tylko żeby pewne potrzebne informacje były tam zawarte.
19/10/23, 16:10:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.