Czemu korzystnie posiadać normę Iso 14001? Czym ona jest i dla kogo się nadaje?

Iso 14001 jest potwierdzoną w skali światowej normą określającą sposoby wdrażania najbardziej właściwych i niezawodnych systemów zarządzania środowiskowego. Norma ta została opracowana i wdrożona w życie, aby zdefiniować regułę spokojnej równowagi między utrzymaniem rentowności i dość dużym zmniejszeniem wpływu oddziaływania na środowisko naturalne. Warto wiedzieć, że organizacje, które stosują się do tej normy mają szansę na osiągnięcie dwóch wspomnianych celów.
norma iso
Opracowanie: Dave Dugdale
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Norma iso jest bardzo istotna, gdyż zapewnia każdemu z nas zdefiniować aspekty działalności, jakie mają wpływ na środowisko naturalne, a tym samym zapewnić sobie lepsze zrozumienie kwestii przepisów prawnych mających do niej zastosowanie. Następne kroki mogą się skupiać na określeniu punktów potencjalnych usprawnień, żeby stworzyć program zarządzania, jaki gwarantuje zdobycie założonych celów. Co ważne, trzeba również stworzyć regularne kontrole, bo zapewniają one pewne i stałe udoskonalanie procedur działalności.

Następne artykuły

Jak uczynić dużo, nie czyniąc właściwie najmniejszego wysiłku czyli przekaż jeden procent podatku na organizację pożytku publicznego

rozliczenie
Opracowanie: Images Money
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu chyba każdy z nas pragnie uczynić coś pożytecznego dla innych osób. Zazwyczaj o potrzebujących myślimy szczególnie w święta Bożego Narodzenia, które są niemal dla każdego z nas symbolem czasu spędzanego z bliskimi oraz pomocy innym. O ubogich ludziach myślimy także wtedy, kiedy zaczyna się zima - zdajemy sobie bowiem świetnie sprawę z tego, jak wiele ludzi nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich dotkliwa.


Czy Ciebie również to jest w stanie dotyczyć, na pewno się zastanawiasz. Uwierz, że wpływ działalności na środowisko naturalne ma coraz istotne znaczenie, i to na całym świecie. Powinniśmy wiedzieć, iż sporo podmiotów wywiera naciski na pomniejszenie tego wpływu. Biorą się one z różnorodnych miejsc – instytucji finansowych, administracji rządowych i organizacji handlowych.

Niesamowicie interesuje Cię rozpatrywana w tym artykule tematyka? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odnośnik oraz zdobądź pomocne informacje!

Z innej strony,
certyfikat iso
Opracowanie: Maciej Kasprzyk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
zauważyć można jednocześnie coraz bardziej znaczne naciski społeczne ze strony grup interesu oraz podmiotów. Są to przede wszystkim organizacje zrzeszające konsumentów, organizacje zajmujące się ochroną środowiska czy organizacje pozarządowe.


W sumie można powiedzieć, iż Iso 14001 jest w najwyższym stopniu ważna dla wielu podmiotów. Dla niezbyt dużych firm, co mają działalność w jednej lokalizacji, ale także dla wielkich korporacji, dla organizacji koordynujących inicjatywy sporego ryzyka, ale także takie, jakie nie są obarczone żadnym ryzykiem. Norma iso jest optymalna dla różnorodnych firm: produkcyjnych, usługowych czy przetwórczych, dla organizacji: sektor prywatny i publiczny oraz dla pierwotnych producentów sprzętu. To norma, która jest bardzo potrzebna i coraz większa ilość podmiotów się w tym utwierdza. Spośród wielu pozostałych norm, ta sprawdziła się już nie jeden raz, co potwierdzają przykłady różnych firm.
20/11/01, 07:51:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.