Jesteśmy otoczeni oceanem informacji, sami zaś staramy się pływać w tym całym informacyjnym chaosie. Jak sobie z tym dajemy radę, jak będzie w przyszłości?

Obecnie człowiek posiada wiele możliwości, najbardziej zaś do tej korzystnej sytuacji przyczynił się internet. To sieć, która niczym drzwi magicznego sezamu otworzyła przed nami krainę różnych dziedzin, do których wcześniej albo nie mieliśmy wstępu, albo wstęp był silnie ograniczony. To ona, jak dobra wróżka zaoferowała nam pomoc i nowe doznania.

Dzisiaj dla nas jest to już zupełnie normalne, że w sieci wszystko znajdziemy, począwszy od kursów szydełkowania przez ofertę szkolenia elektryków po przeróżne oprogramowanie, na przykład programy do rysowania schematów. W latach 90. jednak jeszcze żyliśmy w innej epoce.
szkolenia dla elektryków
Opracowanie: Tau Consulting
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kto by wtedy pomyślał, że będzie tak łatwo uzyskać jakkolwiek informację, że będzie aż taki przesyt, że dojdziemy do absurdu z tym natężeniem informacji. Nikt tego nie mógł wiedzieć, a dzisiaj wszyscy możemy z tego korzystać, choć jednocześnie musimy też z tym walczyć. Informacji w sieci jest bardzo wiele, są one czasami nawet nachalne i męczące, nie możemy się na niczym skupić, co chwila dostajemy nowe wiadomości i już ciężko oddzielić coś ważnego, od czegoś zupełnie błahego.


Następne artykuły

Oferty rachunkowości co jest najważniejsze?

kalkulator
Zaczerpnięte z: www.morguefile.com
Rachunkowość potrafi zwyczajowo spędzać sen z powiek. Wypełnianie teraz wielkiej ilości papierów nastręcza czasami dosyć sporo trudności czy powodować może ogromny stres, który nieraz przekłada się na dokładność swojej pracy. Błędy w formularzach mogą sporo kosztować daną osobę, dlatego należy jest ich wcześniej uniknąć. Dobrze będzie przyjrzeć się takowej sprawie bliżej czy pomyśleć czy można liczyć na opłacalność finansową podanego księgowego.


Według niektórych analityków, w przyszłości znajdzie się praca (szkolenia trenerskie disc) dla specjalistów od selekcji informacji. Takie osoby z jednej strony będą poszukiwali tylko wiarygodnych źródeł, najlepszych informacji dostępnych w globalnej sieci, a z drugiej strony będą także wyszukiwać informacji na zamówione tematy. Na przykład jakaś firma będzie chciał zająć się jakimś zagadnieniem, ale zanim wyłoży na te pieniądze będzie chciała dobrze zgłębić temat.


Oprócz swoich pracowników zatrudnić może osobę, która w szczegółowy sposób zaprezentuje zakres informacji w sieci. Nie będą to informacje z przypadkowych stron czy zestaw wszystkich stron, gdzie porusza się dane zagadnienie, będą to wyłącznie najlepsze źródła, takich, z których można faktycznie dowiedzieć się informacji rzetelnych, prawdziwych i pożądanych.

Nie będą to szczątki informacji, to musi być usługa na profesjonalnym poziomie, dzięki której zleceniodawca będzie pewny, że informacje, które dostał przesądzają lub właśnie nie jego przyszłe biznesowe decyzje. Proszę pomyśleć, ile tak można załatwić. Informacja będzie na wyciągnięcie ręki, nieliczni będą potrafili znaleźć te dobre informacje.
22/03/19, 07:21:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.