Transport morski – rodzaje

Dużo firm, które działają w obrocie międzynarodowym wybierae transport morski, jako dogodną finansowo metodę przewozu produktów. Zlecając transport towaru, właściciele firm muszą podjąć decyzję o rodzaju frachtu. Można wybrać transport drobnicowy lub transport kontenerowy. Który z nich jest lepszym rozwiązaniem i czym się kierować wybierając konkretny rodzaj transportu międzykontynentalnego? Podjęta w tym temacie decyzja jest uzależniona przede wszystkim od wielkości ładunku i kondycji finansowej firmy. Warto szczegółowo zastanowić się, co jest bardziej korzystne dla naszego przedsiębiorstwa.
Żurawie w porcie
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu/
Transport (balduin-pfnuer.de/pl/prawo-transportowe-i-spedycyjne/fracht morski kontenerowy, co oznacza, że cały kontener zapełniany jest przez jednego odbiorcę oraz transport drobnicowy. W tym przypadku wykorzystuje się tylko część przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze mogą być transportowane towary, które są własnością paru firm. Oba rodzaje przewozu towarów są dosyć atrakcyjne finansowo, przy założeniu dużej objętości, dużego ciężaru oraz liczby towarów.

Zarówno transport kontenerowy, jak i transport drobnicowy mają swoje dobre i złe strony. Niewątpliwie pierwszy rodzaj frachtu morskiego jest bardziej popularny w przypadku sporych ładunków, które ze względu na koszty, wkładane są w całości do kontenerów. Z drugiej strony, transport drobnicowy, to tańszy, praktyczny i szybki sposób w przypadku mniejszych przesyłek, które przebywają drogę morską w jednym kontenerze z produktami innych firm. To wyśmienita opcja dla wszystkich, którzy nie chcą kupować całego kontenera, a jedynie jego część. Wybór zależy przede wszystkim od ilości pakunków, który ma być transportowany.
Statki towarowe
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu/
Znaczącym kryteriów jest także opcja sprawdzenia kontrahenta, to znaczy, że klient nie musi na początku współpracy ryzykować sporych kwot, jeśli nie poznał jeszcze dobrze dostawcy.

Następne artykuły

Transport między Polską a Niemcami

Samochód dostawczy, transport
Opracowanie: Mattox
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Każdy chyba zgodzi się co do tego, że Niemcy zaliczają się obecnie do zdecydowanie najważniejszych partnerów handlowych Polski. Całe mnóstwo przedsiębiorców istniejących w najróżniejszych branżach prowadzi ożywione kontakty handlowe z niemieckimi firmami, zaś z roku na rok przepływ towarów pomiędzy tymi dwoma krajami jest coraz większy.


Niewielkie firmy o wiele częściej mają kłopoty z brakiem stałości finansowej, dlatego zależy im na małym zaangażowaniu finansowym. Dla takich firm transport drobnicowy, to idealne rozwiązanie, które umożliwia elastyczne dostosowanie dostaw. Mogą być one mniejsze i częstsze, a klient nie musi zakupywać od razu całego kontenera. Oczywiście, w tej sytuacji pieniądze wydane na transport podwyższają się, ale za to nie ma przymusu angażowania dużych kwot pieniędzy w zakupy a także w stany magazynowe.


Odkryj najlepszą propozycję na przykład:
Zaczerpnięte z:
21/09/04, 07:21:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.