Obecnie auto to dla wielu osób nie luksus i zbytek, ale niezbędne narzędzie pracy

W wielu rodzinach, w których będą pracować oboje rodzice i będą małych dzieci, jakie należy zawieźć w wiele różnych miejsc, auta są przynajmniej dwa. Oczywiście jak to przy każdej tego typu rzeczy bywa, samochód można kupić albo nowy, bezpośrednio z salonu, lub też starszy. Oba te rozwiązania posiadają swoje zalety i wady, i tak naprawdę każdy powinien się sam określić na którą opcję się zdecyduje.
samochód
Lecz bez względu na fakt, od kogo samochód się kupi, czy będzie to salon, czy osoba prywatna, należy za nie odpowiednio zapłacić. W dużej ilości sytuacji ludzie nabywają auta za gotówkę, zwłaszcza z rynku wtórnego, jakich ceny są znacznie niższe- . Takie rozwiązanie jest najbardziej wygodne, gdyż poprzedni właściciel od razu otrzymuje pieniądze, a kupujący nie będzie musiał bawić się w skomplikowane procedury kredytowe. Lecz nie zawsze jest taka możliwość, więc wówczas należy wspomagać pożyczką od rodziny albo wzięciem kredytu.

Następne artykuły

Gdzie zaciągnąć pożyczkę prywatną bez BIK pod zastaw domu?

pożyczka
Opracowanie: Simon Cunningham
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W życiu wszystkich nas może mieć miejsce sytuacja, w której bardzo potrzebne są większe stawki. Jeśli ich nie mamy, jedynym wyjściem może się wydawać zaciągnięcie pożyczki. Nierzadko jednak tego typu proces jest niemożliwy do sprawdzeniu historii zamawiającego w BIK-u. Jak radzić sobie w tego typu sytuacji?


Sporo banków specjalnie dla klientów kupujących samochód (warto sprawdzić zakres usług na - contra odszkodowanie z oc sprawcy) proponuje kredyty pod ten cel. Mogą one mieć nieco inne warunki niż tradycyjne bankowe pożyczki, ale ich oprocentowanie jest trochę niższe, są więc ciekawą alternatywą dla innych produktów bankowych. Po pierwsze kredyty samochodowy bez BIK są brane pod zastaw pojazdu, bank do momentu całkowitej spłaty zobowiązań figuruje jako współwłaściciel pojazdu. Jest to forma zabezpieczenia i stanowi gwarancję spłacenia pożyczki, dlatego też jest możliwe mniejsze oprocentowanie niż przy kredytach konsumpcyjnych- kompleksowe porównanie pożyczek bez bik.


samochód
Opracowanie: Klaudyna
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Do uzyskania samochodowego kredytu należy załatwić parę formalności, więc decydując się na taką formę finansowania auta trzeba o tym pamiętać. Informacje o dochodach to podstawowa sprawa, od tego właśnie zaczyna się każde załatwianie kredytu. Ale poza tym potrzebne może być sprawdzenie auta w bazie policyjnej i w rejestrze zastawów, podpisanie umowy zawarcia transakcji, i wreszcie wpisanie banku jako współwłaściciela nowego nabytku.
21/07/08, 08:26:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.