Na czym polega zajęcie dyrektora handlowego?

Dyrektorem handlowym nazywamy zwykle osobę odpowiedzialną za tak zwaną handlową politykę Przedsiębiorstwa.


Do kluczowych funkcji owego pracobiorcy należy, między innymi: zarządzanie działem handlowym, operacyjne aranżowanie oraz monitorowanie pracy działu handlowego, opracowywanie strategii sprzedaży jak też kontrola nad ich realizacją, podejmowanie decyzji dążących do maksymalizacji efektów sprzedaży, pozyskiwanie nowych klientów a także podtrzymywanie należytych relacji z obecnymi partnerami biznesowymi, monitoring działań konkurencji, raportowanie aktualnej handlowej aktywności, ścisła kooperacja z pozostałymi działami firmy, reprezentowanie przedsiębiorstwa przed państwowymi instytucjami jak też odpowiedzialność za adekwatność działań handlowych z wiążącym prawem.


wnętrze samochodu
Opracowanie: Paulo Henrique Rodrigues
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


pierwsza pomoc
Opracowanie: Medisave UK
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Następne artykuły

Dosyć interesującym pomysłem na biznes jest sprowadzenie towaru z Chin. Czy wiesz jak się do tego zabrać?

kartony z papierami
Opracowanie: kathryn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Całkiem wspaniałym pomysłem na biznes jest towar sprowadzany z Chin. W wielu wypadkach jednak, by zacząć niezbędne jest znalezienie kontaktów w tym egzotycznym kraju. Przy niedoborze fizycznego kontaktu z firmą możemy napisać wiadomość do rozmaitych przedsiębiorstw. Najlepiej w takiej wiadomości spytać się o produkty, formy płatności czy wysyłkę.


impreza firmowa
Opracowanie: Rob DiCaterino
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Dyrektor Handlowy musi mieć wykształcenie wyższe ekonomiczne, mile zauważany będzie też tytuł MBA, a również prawo jazdy (zobacz także test na prawo jazdy) B, znakomita znajomość języka angielskiego i obsługi peceta. Istotną materią jest też wiedza z obszaru B2B i praktyka w pracy w handlowym dziale. Prócz tego osoba na owym stanowisku powinna cechować się: wysoko rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi, zdolnością do realistycznej diagnostyki sytuacji, zorientowaniem na wyniki, wytrzymałością na stres. Miejscem pracy jest najczęściej firma a także praca w terenie - spotkania z partnerami, delegacje. Jest to stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Praca łączy się również z dużym natężeniem kontaktów z osobami, przez co mogą wystąpić stresujące sytuacje.


Czas pracy, na ogół nienormowany. Dyrektor Handlowy winien z pewnością monitorować wskaźniki ekonomiczne a także trendy. Zachodzi możność podnoszenia umiejętności (kursy) i awansu.
23/01/08, 07:28:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.