W jaki sposób zorganizować perfekcyjną konferencję?

Wysoka jakość kongresów bezapelacyjnie wiąże się z wprawą a także kompetencjami jej organizatorów.


Rzecz jasna nie jest powiedziane, że ktokolwiek, kto w życiu nie absorbował się eventami, nie będzie potrafił zaaranżować udanego kongresu – nie da się jednak skryć, że będzie to daleko bardziej skomplikowane aniżeli w wypadku jednostki z praktyką w owej branży.
sprzęt
Opracowanie: Savannah River Site
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


centrum biznesowe
Opracowanie: frankieleon
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Do zwykle popełnianych omyłek należy też trzymanie się utartych schematów. Jeżeli wydarzenie jest periodyczne, notoryczne śpieszenie za tą samą formułą może umęczyć uczestników. Organizatorzy muszą zatem mieć na względzie, iż w tej branży powinno się cały czas śledzić nowości jak też wypatrywać dodatkowych, interesujących podejść.


Czy można wyobrazić sobie konferencję międzynarodową w mieście bez lotniska oraz szybkiej kolei? Prawdopodobnie tak, pytanie, czy sympozjum takowe nie zakończy się niepowodzeniem. Goście na pewno nie będą zaciekawieni 12-godzinną podróżą pociągiem osobowym bez miejsca siedzącego. Stąd najodpowiedniejszym punktem na zorganizowanie konferencji jest centrum biznesowe położone w dużym mieście. Czy zatem nie ma szans na idealną konferencję w pięknym sąsiedztwie gór, lasów oraz jezior? Rzecz jasna jest – na pewno musimy wtenczas zatroszczyć się o zaaranżowanie odpowiedniego przewozu dla uczestników. Konieczne będzie należyte wyposażenie techniczne auli – jak komfortowe krzesła, projektory, gniazdka czy też Internet. Nie możesz jednakże zapominać także o takich rzeczach jak właściwe oświetlenie, przestronność, higiena węzła sanitarnego czy też klimatyzacja.
Co więcej zawsze należy dobrze policzyć, jak wielka aula będzie nam potrzebna – ogromne sale z parunastoma gośćmi nie prezentują się zyskownie, jednakowo jak zatłoczone aule konferencyjne.
23/09/09, 07:47:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.