Jak może być opodatkowany przedsiębiorca otwierający agencję pośrednictwa pracy?

Agencją pracy nazywamy instytucję, jaka świadczy usługi w zakresie poradnictwa zawodowego oraz pracy tymczasowej lub doradztwa personalnego.


Pośrednictwo pracy, jest to pomoc w uzyskaniu właściwego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.




integracja w firmie
Zaczerpnięte z: teamworking.com


Może to być także pomoc pracodawcy w znalezieniu nowych pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych.

Zaintrygowały Cię informacje kancelaria adwokacka wrocław mslegit przedstawione w tym poście? Bardzo przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą następnymi wątkami. Czekamy na recenzję!

Prowadzenie agencji zatrudnienia reguluje ustawa z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej. Tego typu agencja pośrednictwa pracy żąda wpisu do rejestru podmiotów prowadzących Agencje zatrudnienia. Może się także wydarzyć tak, że wpis do takiego rejestru nie jest niezbędny. W naszym kraju agencja pośrednictwa zatrudnienia mogłaby być prowadzona w jakiejkolwiek postaci oprócz spółki partnerskiej. Spółka partnerska jest zarezerwowana dla wolnych zawodów. Osoba, która chce prowadzić agencję pośrednictwa zatrudnienia ma do wyboru jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, spółkę komandytową albo spółkę akcyjną.


pośrednictwo pracy
Opracowanie: Iwan Gabovitch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Przeważnie wybierany rodzaj działalności to wpis osoby fizycznej do CEIDG. Jest to tzw. jednoosobowa działalność gospodarcza. W wypadku prowadzenia takiej agencji w szerszym zakresie, trzeba zastanowić się nad spółkami osobowymi oraz kapitałowymi. Należy pamiętać, że gdy zdecydujemy się na inną formę działalności gospodarczej niż jednoosobowa działalność lub spółka cywilna, musimy liczyć się z w większym stopniu skomplikowanymi sposobami prowadzenia rachunkowości. Agencję pośrednictwa zatrudnienia należy zarejestrować w CEIDG albo w KRS. Osoba, która zakłada biuro pośrednictwa pracy posiada do wyboru opodatkowanie na zasadach ogólnych lub podatek liniowy. Gdy rozliczamy się na zasadach ogólnych, w takiej sytuacji możemy odpisać 18% podatku, jeżeli nasze dochody nie przewyższą 85 528 000.




Jeśli jednak dochody byłyby wyższe, będziemy musieli obliczyć 32% podatku. Atutem reguł ogólnych jest możliwość odliczenia ulg, jakie planowane są w ustawie i możliwość rozliczenia się ze współmałżonkiem.
22/10/11, 08:04:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.