Co powinien zapewnić nam nasz chlebodawca?

Poza wypłatą uposażenia przedsiębiorca ma w stosunku do zatrudnionego szereg innych obowiązków, w tym pomaganie mu w powiększaniu kwalifikacji oraz zapewnienie należytych warunków pracy.


przepisy prawa nakładają na pracodawcę szereg zobowiązań w stosunku do pracobiorców.
Faktura
Opracowanie: Kristina D.C. Hoeppner
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zgodnie z regulacjami, pracobiorca będzie miał prawo do odpowiedniego uposażenia za realizowaną pracę, które nie może być niższe od minimalnej pensji.

Zainteresowały Cię opracowane tu wątki? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się ponadto (https://lgl-iplaw.pl/) dużo informacji o tej tematyce. Drogę wskaże Ci podany link.

Jego wysokość powinna być uzależniona przede wszystkim do typu realizowanej pracy, umiejętności zatrudnionego i ilości i jakości wyświadczanej pracy. Prawodawca dokładnie przy tym wyznaczył, w jaki sposób przedsiębiorca powinien wypłacać uposażenie - dokładnie jeden raz w miesiącu, w ustalonym z góry terminie. Z reguły robi się to "z dołu", a więc za pracę zrealizowaną, nie później jednak niż w przeciągu pierwszych dziesięciu dni kolejnego kalendarzowego miesiąca. Chlebodawca nie może też opóźniać wypłaty uposażenia czy cedować je w ratach.


Underground
Opracowanie: Daniel Hargrave
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Przedsiębiorca nie powinien dopuścić do pracy również osoby, jaka nie posiada dostatecznej znajomości rozporządzeń oraz reguł BHP, stąd firma musi zapewnić pracobiorcy tzw. szkolenie BHP. Zamysłem szkolenia BHP jest przekazanie pracobiorcy wiedzy oraz umiejętności koniecznych do wykonywania określonej pracy.
Szkolenie pracobiorcy przed dopuszczeniem do pracy nie będzie konieczne w razie podjęcia przez niego zatrudnienia na takim samym stanowisku, które zajmował u danego Pracodawcy bezpośrednio przed nawiązaniem z tym pracodawcą kolejnej umowy o pracę. Pracodawca musi też opłacić pracownikowi wszelakie niezbędne lekarskie badania.
22/01/28, 07:42:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.