Jakie wyróżnia się metody na złożenie PIT-u?!

Każdego roku podatnicy podatkowi są zobligowani do złożenia zeznania podatkowego. Pit 2016 można dostarczyć do Urzędu Skarbowego trzema sposobami. Sprawdź czy znasz je wszystkie i wybierz drogę rozliczenia szczególnie ci odpowiadającą.


urządzenie laboratoryjne
Opracowanie: Forest and Kim Starr
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pierwszą i niezwykle powszechną drogą rozliczania podatkowego jest osobista wizyta w US.

Jeżeli zainteresował Cię taki artykuł, zobacz inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://www.bhpprofesjonalnie.pl/), znajdziesz tutaj podobne informacje.

Choć nie przepadamy za spotkaniami z urzędnikami, to uznajemy, iż jest to najbardziej komfortowy sposób, gdyż tak robiliśmy od lat. Jednakże nie każdy ma czas, by pojechać do właściwej placówki, z pewnością poczekać kilka a może nawet kilkadziesiąt minut w kolejce, a później jeszcze konwersować z nie zawsze miłym urzędnikiem.

Dlatego o wiele bardziej komfortowym wyjściem jest PIT online, przede wszystkim dla osób, jakie codziennie pracują, mają małe dzieci czy z innych przyczyn nie po drodze im do Urzędu. Na początku elektronicznie uzupełniamy dokument, a następnie przy pomocy specjalnie udostępnionego systemu wysyłamy formularz. Na tym nasza praca się kończy, a co kluczowe możemy zrealizować swoją powinność nawet nie wychodząc z domu. Jest to ostatnio coraz bardziej reklamowane i rekomendowane rozwiązanie, gdyż zmniejsza kolejki w urzędach.

Wiele osób obawia się, iż nie ma podpisu elektronicznego oraz nie będzie mogło wypełnić PIT-u takim sposobem. Na szczęście taki podpis nie jest niezbędny. Ostatnią drogą składania rozliczenia podatkowego jest wysłanie dokumentów na adres odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Należy pamiętać, aby przesłać wypełnione formularze listem poleconym, bowiem chcąc nie chcąc przesyłki często się gubią, a to zbyt ważne papiery, więc muszą dostać się prosto w ręce adresata.


jak obliczyć podatek
Opracowanie: eFile989
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jak zauważyłeś jest kilka sposobów na złożenie zeznania podatkowego. To, jaki z nich wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. Nie zapominaj jednak, aby wykonać to w terminie, w przeciwnym razie mogą czekać cię nieprzyjemności, a jedna z nich to kara finansowa. Co więcej nie jest warto marnować czasu na trudne starcia z Urzędem, zwłaszcza, że czas na składanie PIT-u jest w każdym roku taki sami i można sobie plan zadań rozłożyć tak, by zdążyć ze wszystkim.
19/06/25, 10:16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.