Jakim sposobem odnaleźć najlepsze biuro rachunkowe

Wybranie dobrego biura księgowego do obsługi przedsiębiorstwa to spore wyzwanie. Od odpowiedniego wyboru bardzo dużo zależy, przede wszystkim prawidłowe rozrachunki ze skarbówką. Potencjalny błąd w tych rozrachunkach może mieć poważne skutki. Dobierając biuro rachunkowe do obsługi własnej firmy należy wziąć pod uwagę jak też skrupulatnie sprawdzić parę kwestii. Najważniejszą rzeczą będzie zbadanie czy biuro posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdź skrupulatnie czy okazany Ci dowód jest aktualny.


podatki
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Kolejną istotną sprawą, którą powinieneś sprawdzić jest bieżąca polisa ubezpieczenia od OC. Wykupienie podobnej polisy przez biuro księgowe będzie osłoną przed popełnieniem ewentualnych omyłek, ale świadczy też, iż prowadzący biuro traktują swoją pracę naprawdę poważnie – wykupienie takiej polisy do tanich nie należy. Warto przy okazji sprawdzić, czy biuro księgowe objęło ubezpieczeniem również czynności, jakie nie podlegają obligatoryjnemu ubezpieczeniu (przykładowo prowadzenie podatkowej książki przychodów oraz rozchodów), tam też mogą powstać błędy za które masz prawo domagać się zadośćuczynienia. Pamiętaj, że za błędy rachunkowe odpowiedzialność przed skarbówką ponosisz Ty jako podatnik, natomiast dopiero w następnej kolejności przysługuje Ci prawo do ewentualnego zadośćuczynienia. Biuro księgowe nie ponosi odpowiedzialności za obowiązki podatkowe swego klienta wobec urzędu skarbowego i pamiętaj - nie ma w tym miejscu znaczenia zawartość umowy jaką zawrzesz z biurem. Dobierając biuro rachunkowe(zobacz ryczałt ewidencjonowany) dowiedz się czy biuro podchodzi indywidualnie do własnych klientów. Stroń od ogromnych biur, gdzie Twoja firma „zaginie w tłumie”. Istotne aby biuro (więcej szczegółów) było w stanie zapewnić Ci jednego buchaltera, jaki będzie się zajmował indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej sprawy.


biuro rachunkowe
Tenże układ jest z pewnością lepszy i bezpieczniejszy. Także Ty będziesz mieć duży komfort wiedząc dokładnie, kto na stałe trudni się Twoimi sprawami. Jeżeli zaczniesz przekazywać swe ważne dokumenty recepcjonistce itd. a deklaracje zacznie przygotowywać Ci ktoś nieznany z kim w dodatku nie będziesz mógł się skontaktować i który nie zna realiów Twej firmy, możesz przypłacić to wieloma błędami.Jak znaleźć biuro księgowe w swoim mieście? Nic trudnego, wystarcza wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: podatki Olsztyn.
20/05/29, 07:43:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.