Jakim sposobem odnaleźć najlepsze biuro rachunkowe

Wybranie dobrego biura księgowego do obsługi przedsiębiorstwa to spore wyzwanie. Od odpowiedniego wyboru bardzo dużo zależy, przede wszystkim prawidłowe rozrachunki ze skarbówką. Potencjalny błąd w tych rozrachunkach może mieć poważne skutki. Dobierając biuro rachunkowe do obsługi własnej firmy należy wziąć pod uwagę jak też skrupulatnie sprawdzić parę kwestii. Najważniejszą rzeczą będzie zbadanie czy biuro posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Sprawdź skrupulatnie czy okazany Ci dowód jest aktualny.

podatki
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Kolejną istotną sprawą, którą powinieneś sprawdzić jest bieżąca polisa ubezpieczenia od OC. Wykupienie podobnej polisy przez biuro księgowe będzie osłoną przed popełnieniem ewentualnych omyłek, ale świadczy też, iż prowadzący biuro traktują swoją pracę naprawdę poważnie – wykupienie takiej polisy do tanich nie należy. Warto przy okazji sprawdzić, czy biuro księgowe objęło ubezpieczeniem również czynności, jakie nie podlegają obligatoryjnemu ubezpieczeniu (przykładowo prowadzenie podatkowej książki przychodów oraz rozchodów), tam też mogą powstać błędy za które masz prawo domagać się zadośćuczynienia. Pamiętaj, że za błędy rachunkowe odpowiedzialność przed skarbówką ponosisz Ty jako podatnik, natomiast dopiero w następnej kolejności przysługuje Ci prawo do ewentualnego zadośćuczynienia. Biuro księgowe nie ponosi odpowiedzialności za obowiązki podatkowe swego klienta wobec urzędu skarbowego i pamiętaj - nie ma w tym miejscu znaczenia zawartość umowy jaką zawrzesz z biurem. Dobierając biuro rachunkowe(zobacz ryczałt ewidencjonowany) dowiedz się czy biuro podchodzi indywidualnie do własnych klientów. Stroń od ogromnych biur, gdzie Twoja firma „zaginie w tłumie”. Istotne aby biuro było w stanie zapewnić Ci jednego buchaltera, jaki będzie się zajmował indywidualnie Twoją firmą, a tym samym znał jej sprawy.


Następne artykuły

Biura w Twojej firmie|Część biurowa firmy

szafka na dokumenty
Opracowanie: Timm Suess
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pierwsza rozmowa rekrutacyjna, a potem następne - wszystkie odbywają się w jakimś miejscu. Nie zawsze przez stres jesteśmy w stanie zwrócić uwagi na to, jak dane biuro zostało urządzone. Ale, gdy dostajemy pierwszą pracę i własne biurko do pracy, to patrzymy uważnie na to, w jakim miejscu pracujemy. Często miejsce naszej pracy raczej nas ogranicza niż motywuje do efektywnej i przyjemnej pracy, ale cóż nie powinniśmy narzekać, bo zawsze można trafić gorzej. Ale prawda jest taka, że często warto coś przestawić. Wiadomo, że najpierw należy zapytać szefa, ale nie ma, co się krępować. Wiadomo, że biuro i firma to dwa nierozłączne elementy. Nieistotne czy prowadzimy sprzedaż wysyłkową, czy ludzie przychodzą do nas w jakiejś sprawie. To jak wygląda nasze biuro poza tym, że wpływa na klientów, wpływa zwłaszcza na samych pracowników. Z tego powodu biuro powinno zostać właściwie urządzone i wyposażone we wszelkiego rodzaju niezbędne dodatki, które usprawnią działanie.

biuro rachunkowe
Tenże układ jest z pewnością lepszy i bezpieczniejszy. Także Ty będziesz mieć duży komfort wiedząc dokładnie, kto na stałe trudni się Twoimi sprawami. Jeżeli zaczniesz przekazywać swe ważne dokumenty recepcjonistce itd. a deklaracje zacznie przygotowywać Ci ktoś nieznany z kim w dodatku nie będziesz mógł się skontaktować i który nie zna realiów Twej firmy, możesz przypłacić to wieloma błędami.Jak znaleźć biuro księgowe w swoim mieście? Nic trudnego, wystarcza wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: podatki Olsztyn.
21/08/10, 08:26:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.