W jaki sposób wymienić waluty przez internet i na tym oszczędzać?

Kantor tradycyjny powoli przestaje być rentowny, zaś z roku na rok coraz to więcej nabywców decyduje się na kantor online. Wymiana walut online może być dobrym sposobem na oszczędzenie pieniędzy, zwłaszcza kiedy wymian dokonujemy często.


okienko w kantorze
Opracowanie: Marco Arment
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Z badań wynika, iż 40 % Polaków powyżej 15-go roku życia wymienia waluty. Ile z nich robi to w sieci? Nie wiemy. Wirtualnych kantorów jest jednakże coraz to więcej, co więcej inwestują one w promocję i starają się przykuć uwagę nowych klientów. Kantory wirtualne podlegają takim samym regulacjom jak kantory fizyczne, zatem ich bezpieczeństwo zapewniają instytucje nadzorujące. Pracować muszą tam przeszkoleni pracownicy lub tacy, którzy mają doświadczenie wyniesione z sektora bankowego, a lokale muszą być właściwie wyekwipowane w m.in. w sejf czy tabelę kursów.

Zaintrygowało Cię to zagadnienie? Jeżeli tak, to z chęcią pragniemy Cię poinformować, że następny kluczowy artykuł czeka na Ciebie na dalszej witrynie - czytaj z radością.Kantory w walce o nabywców zaczęły stosować dokładnie jednakowe zabezpieczenia informacji, z jakich korzystają banki, to znaczy z tak zwanych protokołów kodowania informacji SSL. Chcąc zorientować się, czy ewentualny serwis korzysta z takowych, musimy zwracać uwagę na pasek wyszukiwarki. Jeśli dostrzegalny jest tam znak kłódki i napis „https”, witryna będzie bezpieczna. Ważnym zabezpieczeniem są też dodatkowe potwierdzenia dokonania transakcji, jak dla przykładu kody przesyłane na adres e-mail względnie SMS-y przychodzące na nasz telefon.

Czy opłaci się wymieniać waluty on-line? Dowiedz się więcej i przejdź od razu do całego artykułu! (idź na ) Mając zadłużenie we franku szwajcarskim, korzystając z możności ustawy antyspreadowej, możemy spłacać raty wprost w walucie, w jakiej zaciągnęliśmy zobowiązanie. Nie musimy wówczas korzystać z nałożonych, wysokich kursów bankowych. Przeciętny spread CHF w krajowych bankach na dzień 06.03.14 wyniósł 22 grosze, zaś w kantorach wirtualnych 3. Daje to 19 groszy różnicy na jednym franku. Jeśli miesięczna rata naszej pożyczki wynosi 500 franków, każdego miesiąca jesteśmy w stanie oszczędzić 95 zł. W ciągu 25 lat, przyjąwszy analogiczną różnicę, szczędzimy aż 28 500 zł – koszt średniej jakości samochodu albo 5-letniego czesnego na dobrych studiach.


banknot
Opracowanie: Connie Ma
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oczywiście kantory stacjonarne nie przepadną. Tradycjonalistom z Dolnego Śląska sugeruję wpisać w przeglądarkę frazę: wymiana walut Wrocław. Aby znaleźć kantor, który oferuje najlepsze kursy dla swoich klientów, polecany kantor (Dorex) wymieniający walutę. Wybierając się na wakacje dobrze jest waluty wymienić w miejscu swego zamieszkania nie zaś dopiero przy granicy albowiem zazwyczaj cena tam będzie wyższa.
19/08/14, 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.