Jeśli chcesz zatrudnić pracownika ze Wschodu, pozyskaj sobie dobre zaplecze!

W trakcie ostatnich miesięcy obserwuje się w Polsce znaczny wzrost napływu ludności zza wschodniej granicy. Bez wątpienia wiąże się to z kondycją dyplomatyczną w tym kraju, a także z dążeniami szczególnie młodzieży do poprawienia swojego życia.


Ukraińcy są dla nas dość dużą konkurencją na rynku pracy.
Dotyczy to szczególnie tych dziedzin, jakie nie wymagają elitarnego wyedukowania czy praktyki, np. sprzedaż, prace budowlane. Wielu przedsiębiorców łaskawym okiem spogląda na ciągnących ze Wschodu robotników i przyjmuje ich legalnie. Wiąże się to niekiedy z koniecznością rozumienia ukraińskiego, albowiem nie zawsze Imigranci władają naszym językiem w odpowiednim stopniu. Do rozwiązywania codziennych problemów wystarczy najmowany w miarę potrzeb polecany tłumacz języka ukraińskiego. Nie musi on mieć kwalifikacji w języku fachowym, chyba że przedsiębiorstwo tego potrzebuje; przeważnie wszelako wystarcza jego dotychczasowe doświadczenie.


Następne artykuły

W jaki sposób pokierować działaniami promocyjnymi naszej firmy?

youtube
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Każda firma, która obecnie działa na rynku ma za zadanie generować jak najogromniejszy przychód pieniężny. Jest to niewątpliwie jej podstawowy cel, jaki realizowany jest za pomocą różnorodnych środków. W praktyce właściciele na ogół decydują się za każdą cenę poprawiać jakość sprzedawanego artykułu czy też świadczonej usługi, co nie w każdym przypadku zwiększa zauważalność naszej marki pośród świadomości konsumentów.


psy
Opracowanie: Heather
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Ambaras pojawia się w momencie, gdy dochodzi do konfliktu potrzebującego rozstrzygnięć sądowych lub gdy zatrudniony chce podpisania umowy po ukraińsku lub uznania jego krajowego dyplomu. Do takich zleceń jest zalecany profesjonalny tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa takowych profesjonalistów ma kilku. Jednakowo sprawa ma się w innych metropoliach. W niewygodnej pozycji stoją natomiast przedsiębiorcy z mniejszych miejscowości, w których obecność usług takich tłumaczy jest żadna.


Zawsze wolno jednak nawiązać kontakt z lingwistą w sieci i tą drogą powierzyć mu przeprowadzenie tłumaczenia. Taka jest cena porządnego podwładnego.
18/12/12, 07:25:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.