Królestwo koszulkowych nadruków, czyli w jaki sposób działają maszyny do nadruków i gdzie znajdują zastosowanie

O tym, że naklejki na koszulkach są w modzie nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Wielu z nas dysponuje co najmniej jedną bawełnianą koszulką z nadrukowanym wzorem. Ukochany wokalista, patriotyczne hasło, ironiczny graficzny żart – możliwości nadruku nie sposób wyliczyć, czy tym bardziej posegregować.
nadruki
Opracowanie: Eurritimia
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Równie ciekawe jest to, że niewielu z nas zastanawiało się jak tworzy się łatwe, codzienne nadruki. I że wspomnianą maszynę można kupić gdy planuje się otwarcie koszulkowo-drukarskiego biznesu.

W przypadku podkładu pod nadruk dominuje rzecz jasna bawełna. Niesie ona więcej korzyści – całkowita naturalność materiału i przepustowość powietrza jest dla noszących koszulki priorytetowa.

Zobacz tu, sprawdź ofertę skanowanie faktur naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo niskie stawki, więc się nie rozczarujesz!

Do tego dochodzi wygoda. Bawełniane koszulki są - zestawiając z tymi sztucznymi - bardzo wygodne. Rzadko kiedy spotykamy je w jednym kolorze. Koszulki w podobnym odcieniu mają jedną zaletę – mogą zostać tak jak tylko chcemy odrukowane pasującym nam obrazkiem ((poznaj tutaj)). Za to zadanie odpowiada specjalna maszyna do robienia nadruków. Odpada metoda wprasowania, jaka ma miejsce przy oklejaniu koszulki w folię flex czy transferowy papier. Zrobienie nadruku to „współpraca” drukarki z głowicą”wyrzucającą” na koszulki plamy ze specjalnego atramentu. Oczywiście koszulę, którą nadrukuje maszyna do koszulek, lepiej wcześniej staranie porozciągać i położyć na blacie do zadruku.

koszulka z nadrukiem
Opracowanie: Alan Levine
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Drukarki do nadruku, w zależności od częstotliwości i jakości zastosowań, wyposaża się w różne zestawy wkładów. Inne moce kolorów stosowane są na białych koszulkach, jeszcze inne na ciemnych.

Nie wahaj się - aktualny tekst już pojawił się na naszej podstronie. Kliknij w poniższy link i wtedy odkryjesz masę dopełniających treści na temat tego inspirującego wątku.

Za kontrolę maszyny drukującej odpowiada oprogramowanie współgrające ze sterownikami maszyny. Nie można zapomnieć, by plik z obrazkiem (planowany jako przyszły wydruk) był porządnej rozdzielczości. Ale i nie za wysokiej, co spowoduje nieestetyczne wyostrzenie. Tę ostatnią mierzy się w parametrach DPI. Łatwo możemy sprawdzić wskaźnik DPI obrazka, zdjęć czy mapy bitowej klikając w jego właściwości.

Maszyna do koszulek działa jak sobie zażyczymy. W opisach maszyn widnieją prędkości „do kilkunastu egzemplarzy na godzinę”. Jeden nadruk zajmuje zatem około pięciu minut. Łatwo więc policzyć ile koszulek dziennie są w stanie nadrukować fabryki dysponujące dziesiątkami podobnych maszyn.
21/05/27, 10:08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.