Administrowanie jakością w instytucjach publicznych

Aktualnie dużo wymagamy od samorządów. Spełniają one wiele zadań na rzecz mieszkańców. Wymagania interesantów rosną, pragniemy być obsługiwani na jednakowym poziomie jak ma to miejsce w firmach prywatnych. Dodatkowo oczekujemy przejrzystości postępowań, chcemy znać kryteria na których podstawie została wydana jakaś decyzja.
sprawdź polecaną stronę www
Opracowanie: sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Wszystkie wymienione wymagania sprawiają, że konieczne jest wprowadzenie w administracji publicznej metod zarządzania jakością znanych z firm prywatnych. Działania takie podejmowane są też w segmencie publicznym. Podejmowane są one odgórnie. W dzisiejszych czasach wszelakie innowacje w sferze usług publicznych biorą swój początek w instytucjach WE, nie inaczej jest i tym razem. Powszechny Model Oceny to unijny wzorzec zarządzania jakością wykoncypowany celowo na potrzeby jednostek administracji publicznej i powoli wprowadzany w administracji publicznej. Określony jest on dla jednostek wszystkich poziomów, zacząwszy od jednostek samorządowych aż po urzędy centralne.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź tutaj Adwokat Kalisz inne tego typu materiały - one również są wartościowe.Spotkanie pracownicze
Opracowanie: Victor1558
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Model tenże uwzględnia specyficzne wymogi tego typu instytucji. Składa się na niego parę składników, jednym z nich jest wyszukanie skutecznej metody zarządzania. Wiadomo nie od dziś że najbardziej efektywną metodą kierowania jest umiejętność delegowania obowiązków na pracowników, a więc takie działanie, które pomoże zrealizować równocześnie cele indywidualne pracowników jak również cele ogólne firmy czy instytucji. Nie jest to łatwe, stąd od kadry zarządzającej wymagane jest stałe rozwijanie kompetencji przywódczych (dowiedz się więcej). Dobry lider umie tak zaprezentować cele organizacji, iż podlegli mu ludzie potraktują je jako prywatne co dodatnio wpłynie na jakość wykonywanych zadań. Kierownik ma przedstawić ogólny zarys, cele do dokonania, a resztę pozostawić pomysłowości pracowników. Łatwiej jednak to stwierdzić aniżeli uczynić, w związku z tym konieczne są co jakiś czas instruktaże dla kadry zarządzającej.

W powyższym celu warto wbić w wyszukiwarce zwrot: rozwijanie kompetencji przywódczych, a wyszukamy właściwe kursy. Jak wskazują analizy gros szefów nie potrafi we właściwy sposób zlecać zadań pracobiorcom, stąd przeciążenie pracą a także wypalenie zawodowe jakie skutkują obniżeniem skuteczności urzędów.


Następne artykuły

szkolenie adr ma szansę się przydać

szkolenie
Opracowanie: Felix Padrosa Photography
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Im więcej robimy kursów tym lepiej
Powinniśmy się calutki czas rozwijać, kiedy pragniemy być ciekawi dla szefa, dlatego tak ważne jest to, żeby co jakiś czas wpisywać się na kolejne szkolenia, dzięki którym będziemy zdobywać kolejne zdolności.
23/03/09, 07:07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.