Podatek w umowie o dzieło, sprzedaż wysyłkowa oraz potrącenie vat od paliwa - przydatne sugestie

Umowa o dzieło nie jest oskładkowana, nie należy więc odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne bądź społeczne. Jednakże konieczne jest odprowadzanie od tego typu umowy podatku.

Zysk, pozyskiwany na umowie o dzieło, jest opodatkowany na zasadach ogólnych, inaczej obowiązuje podatek od osób fizycznych. Jeśli wiąże nas podatek (czytaj też umowa o dzieło podatek) zawsze winien być odprowadzany, jednak jego wysokość jest zależna od różnych czynników, w szczególności od wysokości wynagrodzenia i od konfiguracji stron. Trzeba rzetelnie zorientować się, jaki podatek należy odprowadzić od zawartej umowy o dzieło, aby później móc prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym. Sprawdź więcej o umowa o dzieło podatek.

Sprzedaż wysyłkowa cieszy się współcześnie wielką popularnością. Zazwyczaj odbywa się ona za sprawą Internetu. Wiele ludzi ochoczo korzysta z propozycji sklepów internetowych, bo zakupy w Internecie są bezproblemowe, prędkie oraz niezmiernie wygodne.


Następne artykuły

Jak wypełnić w PIT dochody własnego dziecka?

strony internetowe
Opracowanie: www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: www.sxc.hu
Dochody małoletnich dzieci, z odstępstwem przychodów z ich pracy, stypendiów jak też przychodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użytku, dolicza się do dochodów rodziców.


Reguła ta nie ma zastosowania, kiedy rodzicielom nie przysługuje prawo pobierania zysków ze źródeł przychodów dzieci.

Obliczenia rachunkowe
Opracowanie: sanchezcl
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Naturalnie przedsiębiorcy winni odpowiednio rozliczyć dochody zdobywane ze sprzedaży wysyłkowej, muszą również w właściwym terminie wystawiać faktury. Zgodnie z bieżącymi przepisami podatkowymi, biznesmen ma czas na wystawienie faktury i obieg faktur za sprzedaż do 15go dnia miesiąca (po którym zapadła sprzedaż artykułów albo świadczenie usług). Jeśli chcesz przeczytać więcej sprawdź stronę jest potrzebny zarówno w celach prywatnych, jak również w celach służbowych. Często używa się własnego samochodu zarówno do celów prywatnych, jak również firmowych. Od lipca 2015 roku możliwe jest odliczenie vat od paliwa. Jeśli używamy wozu wyłącznie do celów służbowych, przypada nam odliczenie w wysokości 100%. Jeżeli z kolei używamy wozu i do celów służbowych i do własnych, wtedy możemy potrącić 50% naliczonego VAT. Przed 1 lipca 2015 nie istniała możliwość odliczenia VAT, niezależnie od tego, jak był użytkowany wóz. Więcej zajdziesz pod linkiem Teraz możemy to zrobić bez żadnego kłopotu.
21/05/27, 10:57:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.