Czy zaznaczymy w jaki sposób przetrzymywane są nasze dane?

Czy przydarzyło nam się, że otrzymywaliśmy przesyłki, lub telefony od przedsiębiorstw, z którymi nigdy prędzej się nie spotkaliśmy? Jeżeli tak, to ma szansę to być dowód na to, że nasze informacje brały udział w czymś co posiada nazwę zakup bazy danych. Normalnie logujemy się na jakąś stronę, której zawartością jesteśmy zainteresowani, dodajemy swoje informacje aby móc dostawać newsletter, tak by nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas logiczne oraz zrozumiałe. Ale od czasu do czasu jest tak, że bez naszej wiedzy dane przedsiębiorstwo sprzedaje informacje kontaktowe, które pozyskała od nas, przez co kolejne zakłady również mają szansę nawiązać z nami kontakt.


baza danych
Opracowanie: Robbes
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Przez to właśnie tak istotne jest dokładne zobaczenie na jakie strony internetowe (strony internetowe kielce) się zapisujemy, jak i także przemyślenie czy zawsze możemy udostępniać informacje o sobie. Co interesujące to niektóre strony internetowe tworzone są z myślą o odsprzedawaniu takich informacji i gdy uzbierają odpowiednią ilość adresów, to dają je tej firmie, która więcej za nie zapłaci. Zobacz gdzie pozyskać bazy danych: wartościowa baza danych.

Pakowanie przesyłek to ważny moment

Obywatele coraz częściej dokonują zakupów przez sieć, a to spowoduje, że nabyty produkt wysyłany jest w paczce. Ktoś mimo wszystko musi ją spakować oraz co więcej, warto to zrobić tak starannie, aby nie był wpisany błędny adres, bo wówczas przesyłka nie trafi do adresata. Takie pakowanie przesyłek wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, gdyż najpierw trzeba przypilnować, żeby wszystko co ma się w niej znajdować, rzeczywiście się w niej pojawiło, a następnie warto ją odpowiednio zaadresować, tak aby dotarła do właściwej osoby. Coraz częściej udział w całym tym przedsięwzięciu biorą komputery, przez co szansa błędu jest zmniejszana do minimum. Przejdź do pełnej oferty: usługa pakowania przesyłek.

Do przesłania przesyłki podajemy własne dane

baza danych
Opracowanie: labormikro
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Chcąc otrzymać jakąś przesyłkę dajemy własne informacje, złożone z imienia oraz nazwiska, adresu e-mail, a często również z adresu zamieszkania i telefonu. Jeżeli nie chcemy, żeby dostały się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie posiadaliśmy żadnego kontaktu, to ciągle powinniśmy rzetelnie zapoznać się z polityką danej zakładu i z jej zasadami przetrzymywania danych. Kiedy wyklucza ona udostępnianie ich postronnym przedsiębiorstwom, to możemy być przekonani, że nikt nie zdobędzie informacji o nas, bez naszej wiedzy.
22/08/04, 08:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.