NewConnect w pytaniach i odpowiedziach

I. Czym jest NewConnect?
NewConnect to rynek w oparciu o który realizowany jest obrót akcjami w systemie alternatywnym organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych (która charakteryzuje wymogi dopuszczenia emitentów do obrotu). Spółki NewConnect notowane są poza tzw. rynkiem regulowanym. Podmiotami emitującymi papiery wartościowe są przede wszystkim młode firmy o dużej dynamice rozwoju.


II. Do kogo adresowana jest oferta NewConnect?
Głównie są to spółki zainteresowane pozyskaniem kapitału np. wdrożenie innowacji i rozwój.Rynek NewConnect przeznaczony jest więc do firm o sprecyzowanym profilu rozwoju, które posiadają ambitny pomysł na biznes i poszukują środków na jego dalszy rozwój.
Podmiotami dokonującymi inwestycji są przede wszystkim instytucje finansowe (w tym fundusze inwestycyjne bądź domy maklerskie,osoby prawne, których przedmiotem działalności są inwestycje w papiery wartościowe jak również osoby fizyczne i mali oraz średni przedsiębiorcy.
Więcej:III. Czym charakteryzuje się debiut na NewConnect?
Emitent może wejść na NewConnect na dwa sposoby:
- przez wystosowanie oferty o charakterze publicznym
- bądź tzw. prywatnym (private placement), adresowanym do wąskiego grona maksymalnie 99 podmiotów.

Chcesz czytać dalej ciekawą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj budowanie marki na nowej witrynie.IV. Czym różnią się inwestycje na NewConnect od tych prowadzonych na rynku podstawowym?
W odniesieniu do NewConnect spotykamy się z mniej formalnymi wymogami a zasadnicze warunki debiutu są dużo łatwiejsze i nie tak długotrwałe.

Jeżeli uważasz, że odnajdziesz ciekawe treści w sieci, to przejdź (https://www.etteplan.com/pl) do opisywanego problemu i kliknij w odsyłacz znajdujący się tu.

Dodatkowym atutem Newconnect są mniejsze koszty debiutu.

V. Gdzie można znaleźć bieżące informacje i sprawdzić aktualne notowania i debiuty?
- logotyp4ee9c535905d7.jpg|R|W=150]Codzienne dane obejmujące notowania z sesji umieszczone są na stronach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na sprawdzonych serwisach, adresowanych do inwestorów, emitentów a także obserwatorów rynku, takich jak
Zaczerpnięte z: http://prometeia.pl/
20/07/04, 08:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.