Papiery wartościowe interesującym pomysłem na największą formę zaufanych inwestycji.

Obligacja to typ papieru wartościowego, zazwyczaj podlegającego niezmiennemu oprocentowaniu zależnemu od inflacji. Jest to papier dokumentujący pożyczkę podmiotowi na z góry określony czas. Pożyczkobiorcą może być kilka podmiotów – zwykle jest to skarb państwa, od paru lat może to być również samorząd lub przedsiębiorstwo. Oba typy różnią się na kilka sposobów. Najbardziej zauważalną różnicą jest sposób wydawania należności – w przypadku obligacji skarbu państwa wypłata całej należności.
Obligacje na Gwpcatalyst.pl
Ryzyko związane z obligacjami Papiery dłużne są najmniej ryzykowną formą inwestycji (więcej form). Nie ciąży na nich ryzyko jak w sytuacji akcji. Zapewniają natomiast najmniejszy zysk spośród wszystkich metod inwestowania. Specjaliści zalecają, aby używać obligacji jako zabezpieczenia finansowego innych, obciążonych ryzykiem przedsięwzięć. Umożliwia to zmniejszenie ryzyka niekorzystnego obrotu środkami finansowymi, a oprócz tego gwarantuje mniejsze straty w przypadku niepowodzenia. Z tej przyczyny też papiery dłużne są częstym zabezpieczeniem planów inwestycyjnych oferowanych przez biura maklerskie. Pozwala to na poprawienie statystyk bezpieczeństwa inwestycji oraz potencjalnego powodzenia, które są następnie przedstawiane ewentualnym inwestorom .


Następne artykuły

W jaki sposób odpowiednio zadbać o wzorniki biurowe i eksploatacyjne w firmie.

Segregatory
Opracowanie: Gareth Saunders
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Głównymi odbiorcami artykułów biurowych są firmy, ale nie mniej istotną grupą są też uczniowie. Doskonale widać to szczególnie na początku roku szkolnego, kiedy z półek znikają długopisy, zeszyty i inne tego typu przybory. Za to firmy kupują w zasadzie na okrągło, tu raczej ciężko będzie mówić o jakiejś większej sezonowości.


Rentowność inwestycji
Wiele osób, które nie interesują się graniem na giełdzie, wybiera tę formę inwestycji ze względu na największe bezpieczeństwo. Obligacje skarbowe, wydawane przez państwo są oprocentowane według długości transakcji. Wyróżnia się obligacje opiewające na okres dwóch, trzech, czterech i dziesięciu lat. Oprocentowanie waha się od dwóch procent na rok, w przypadku dwuletniego czasu, do czterech procent na rok, w przypadku dziesięcioletnich obligacji (informacje o obligacjach). Oczywistym jest więc, że najbardziej opłacalnym posunięciem jest wykupienie dziesięcioletnich obligacji. Związane jest to jednak z zamrożeniem dużej ilości pieniędzy na dekadę, oraz niewielkim zyskiem. Wielu ludzi decyduje się jednak na wykupienie takiego pakietu obligacji jako pomoc finansowa dla swoich dorastających potomków.
18/06/21, 16:35:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.