Bankowość internetowa - co warto wiedzieć?

Obecnie Internet posiada bardzo ważną funkcję, jakiej nie sposób przecenić. Towarzyszy ludziom w codziennym życiu, stanowiąc zarówno kopalnia wiadomości i rozrywki, a także duże uproszczenie w zwykłych czynnościach. Pewien czas wcześniej udogodnienia opierające się na sieci WWW dotarły również do sfery bankowości. Dla dużej liczby osób był to strzał w dziesiątkę. Dla ludzi, którym nowe pomysły nie pasują, wciąż istnieje bankowość standardowa, opierająca się na realnych filiach banku i bezpośrednim kontakcie z zatrudnionymi tam ludźmi.
fragment karty kredytowej
Opracowanie: Ed Ivanushkin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Coraz więcej jest natomiast ludzi, którzy doceniają wygodę załatwiania różnego rodzaju interesów bez wychodzenia z mieszkania. Razem z rozwojem technologii rośnie także stopień bezpieczeństwa transakcji on-line i różnego rodzaju kont zakładanych przez sieć. Pieniądz elektroniczny w sporym stopniu wyparł jego standardową postać. Coraz więcej banków tradycyjnych aktualnie udostępnia konto internetowe dla klienta.

Dla kogo bank on-line? Od kilku lat wielką popularnością cieszą się banki działające tylko w Internecie. Ich charakterystyczną cechą jest to, że wszystkie transakcje przebiegają tylko za pośrednictwem łącza.

Jeśli chciałbyś przekazać komuś informacje na przedstawiany temat, to wejdź na link i pokaż szczegóły dotyczące tego zagadnienia - z pewnością go zainteresują.

Nie jest to więc rozwiązanie dla ludzi, którym do obsługi potrzebne są konsultacje z pracownikiem banku w filii. Przede wszystkim bankowość internetowa jest sferą, która wymaga od użytkownika umiejętnego odnajdywania się w sieci. Nie jest więc dobra dla osób, które dopiero uczą się korzystania z komputera i sieci. Z tego powodu przykładowo nieduża liczba seniorów decyduje się na utworzenie i samodzielną obsługę takiego konta. Zazwyczaj klientami są młodzi ludzie.


Następne artykuły

Rewolucja informatyczna w biznesie

materiały księgowej
Opracowanie: leyla.a
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nowoczesna gospodarka opiera się na rozrachunkach bezgotówkowych, stąd wniknęło interesujące zjawisko w państwach które przeszły przemiany ustroju, w tym naszego kraju. Mam tu na myśli to, że wraz z rozwojem systemu bankowego przeskoczyliśmy pewien ze stadiów rozwoju bankowości, to znaczy okres czeków. Powód takowej sprawy jest względnie prosty. Przepisy prawne dotyczące tej usługi powstały w naszym kraju w latach trzydziestych XX w.. Później nastąpiła stagnacja w tej sferze działalności, i dopiero w 89 roku system finansowy znowu zaczął się rozwijać.

Zalety
Jeżeli chodzi o bank online, jest to pomysł posiadający sporo zalet. Najważniejszą z nich jest wygoda. Klient nie musi opuszczać domu dla wykonania przelewu czy dokonania innej transakcji. Ma także ciągły i szybki podgląd na swój stan konta i historię transakcji. Coraz częściej słyszy się także, że pieniądze przechowywane w ten sposób są bezpieczniejsze niż przy tradycyjnej obsłudze bankowej. Kuszące w przypadku konta on-line jest również to, że zazwyczaj koszty są dużo mniejsze niż w przypadku konta tradycyjnego. Często również jest możliwość bezpłatnego wypłacania pieniędzy ze wszystkich bankomatów.
22/12/17, 07:02:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.