Wypełnianie sprawozdań finansowych w Polsce jest obowiązkiem, który nieuchronnie dosięga nas każdego roku - musimy to uczynić, choć niezbyt to lubimy

Wszyscy Ci, którzy muszą rozliczyć zeznanie podatkowe i odesłać to do Skarbówki, zapewne wiedzą, że jest jeszcze trochę czasu. Regularnie składane formularze w Polsce to te oznaczone numerami 36 oraz 37.
Facet w garniturze
Opracowanie: Vladimir Yaitskiy
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Są jednakże jeszcze inne numery.


Jest na przykład PIT 28. Jest on przeznaczony dla tych osób, które rozliczają się ryczałtem. To znaczy dla wszystkich tych, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą oraz uzyskują przychody z najmu lub wydzierżawiania. Taki dokument posiada inny termin oddawania do Skarbówki i jest to 01.02. Zatem każdy, kto spóźnił się z oddaniem dokumentu powinien złożyć PIT 36. PIT 28 różni się również tym, że nie nie mamy możliwości się w nim rozliczać razem z żoną lub mężem i nie przysługują nam ulgi z tytułu rodzica samotnie wychowującego potomka.

Jeśli myślisz, że przedstawiana kwestia jest ciekawa, wejdź na ten link, w tekście (http://www.l-express.pl/kurs-pierwsza-pomoc) też odnajdziesz coś wartego uwagi!

Mamy prawo jednak zaliczyć inne bonifikaty, na przykład abolicyjną za pracę poza Polską.


Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Opracowanie: Planet PR
Zaczerpnięte z: Planet PR


firma - powiększenie
Opracowanie: Presidencia de la República Mexicana
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jeśli uzupełniamy formularz już kolejny rok z rzędu, to na pewno nie denerwujemy się już zbytnio. Jednak jeżeli robimy to po raz pierwszy, to należy wygospodarować więcej czasu, żeby nie śpieszyć się z wypełnianiem potrzebnych rubryk.
Dziś sytuacja i tak wydaje się być o niebo lepsza niż jeszcze kilka lat temu, gdyż mamy odpowiednie programy komputerowe, które pomogą nam całość zsumować oraz podświetlają pola, które powinniśmy wypełnić. Jeżeli popełnimy błąd, to nie problem - trzeba po prostu usunąć wpisaną cyfrę i uzupełnić pole na nowo.
22/07/06, 07:50:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.